1. Jeśli jest to farba olejna, można usunąć ja za pomocą terpentyny. Polej nią kawałek szmatki i przytrzymaj na zabrudzeniu aż do rozpuszczenia farby. Gdy tylko pozbędziesz się plamy, zmyj resztki terpentyny wodą z mydłem lub szamponem. Terpentyna mocno wysusza skórę, dlatego ważne jest aby jej kontakt z ciałem zwierzęcia był jak najkrótszy.
2. Jeśli nie masz terpentyny możesz do usunięcia farby olejnej użyć oleju roślinnego. Nałóż dużą ilość oleju na zabrudzenie i przetrzyj plamę za pomocą ręcznika papierowego.Czynność powtórz kilka razy. Po usunięciu farby posyp sierść zwierzęcia mąką lub skrobia ziemniaczaną, które wchłoną resztki oleju. Użyj grzebienia aby wszystko wyczesać, a następnie umyj zwierzę wodą z mydłem.
3. Aby usunąć farbę na bazie lateksu lub wosku, przyłóż do plamy kostkę lodu i poczekaj aż farba stężeje i stanie się krucha. Następnie wyczesz farbę grzebieniem i wykąp zwierzę.
4. Najprostszym sposobem na pozbycie się farby jest po prostu wycięcie brudnej sierści nożyczkami lub maszynką elektryczną. Używając nożyczek uważaj żeby nie zranić zwierzęcia - możesz trzymać wycinaną sierść miedzy dwoma palcami opartymi o skórę psa lub kota.
Używając terpentyny upewnij się, ze zwierzę nie będzie miało możliwości jej polizać. W przeciwnym razie może dojść do zatrucia. W czasie zabiegu najlepiej niech zwierzę ma na pysku kaganiec. Po pozbyciu się farby pupila dokładnie umyj i spłucz .

Faktycznie czasami takie rzeczy mogą się zdarzyć i musimy zabiegi pielęgnacyjne wykonać bezinwazyjnie. Najlepiej jest wykąpać naszego pupila w dobrym szamponie dla psów. Ja dodatkowo jeszcze stosuję specjalne perfumy https://sklep.germapol.pl/pl/kosmetyki-rozne_perfumy dzięki którym mój pupil po prostu ładniej pachnie.
OdpowiedzUsuń